امروز یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
انتخاب رنگ
logo logo logo logo

فعالیتهای به اتمام رسیده

اين ساختمان به عرض 23.7 متر و طول 132.7 متر با زيربناي 13000 هزار مترمربع در پنج طبقه بر روي محور شرقي غربي و نماهاي اصلي آن رو به شمال و جنوب جغرافيائي قرار گرفته و كليه كلاسها و دپارتمان اساتيد در جبهه هاي شمالي و جنوبي جاي دارند كه از هر دو طرف ايوان سرپوشيده در كليه طبقات وجود دارد كه مانع از ورود نور مستقيم خورشيد به داخل فضاهاي اصلي شده و يجاد سايه دائمي مي نمايد.در ساعات تعطيلي كلاسهاي درس داخل همين ايوانها محل نشستن و استراحت دانشجويان مي باشد هميشه سايه در آن وجود دارد. دربها و پنجره ها در اين ساختمان قرينه يكديگر بوده بطوريكه ايجاد كوران نموده و بعلت اينكه پنجره ها در سطح پائين ديوارها قرار گرفته همواره وزش باد با سطح بدن ساكنين داخل فضاها برخورد نموده و منطقه آسايش بوجود مي آورد. علاوه بر ايوانهاي مسقف كه در دو طرف ساختمان استقرار يافته يك راهرو مركزي ابتدا تا انتهاي اضلاع شرقي و غربي را بهم متصل مي سازد كه محل رفت و آمد و ورود و خروج به كلاسها و اتاقها از آنجا پيش بيني شده كه بوسيله چهار راه پله در كليه طبقات قابل تردد و دسترسي مي باشد. حوزه معاونت عمرانی فعالیت خود را از بدو تاسیس دانشگاه جهت تامین فضاهای مورد نیاز مختلف با احداث ساختمان آموزشی با زیربنای حدودی 12800متر مربع با کاربری آموزشی از سال 1371 آغاز و در ادامه آن فعالیتهای ساختمانی خود را به شرح زیر انجام نموده تا دانشگاه و دانشجویان آن ، فضاهای مورد نیاز مکفی را در اختیار داشته باشند .

1- ساختمان فرهنگی  در سال 1377 احداث و با زیر بنای 967 متر مربع در چهار طبقه که طبقه همکف سرویس بهداشتی – طبقه اول آشپزخانه – طبقه دوم  سلف سرویس به بهره برداری رسیده است .

 

 

 

 

 


2- ساختمان کتابخانه در سال 1379 احداث وبا زیر بنای 2116 متر مربع در دو طبقه شامل مخزن ،سالن مطالعه،کافی نت،سالن مطالعه هیئت علمی و نشریات به بهره برداری رسیده است.

 

 

 

 3- ساختمان انبار در سال 1377 احداث و با زیر بنای 900 متر مربع به بهره برداری رسیده است .


4- ساختمان پژوهشی در سال 1383 احداث و با زیر بنای 9360 متر مربع در شش طبقه که طبقه همکف واول شامل آزمایشگاهها و طبقه دوم کلاسهای رسم و آتلیه ها ،طبقه سوم وچهارم در اختیار معاونت پژوهشی وکلیه پرسنل و طبقه آخر سالن آمفی تئاتر 1400 نفره می باشد به بهره برداری رسیده  .

 

 

 

 

 
5-ساختمان پزشکی در سال1386 احداث و با زیر بنای 2000 متر مربع در شش طبقه که طبقه همکف نگهبانی و گزینش و اداره خدمات ، طبقه اول دفتر فرهنگ ، طبقه اول حراست، طبقات 2و3و4 کلاسهای ارشد علوم تحقیقات می باشد.

 

 


6- ساختمان اداری در سال 1386 احداث و با زیربنای 5612 متر مربع در هشت طبقه  که طبقه همکف بانک دبیرخانه و اطلاعات ،طبقه اول معاونت عمرانی و تدارکات ،طبقه دوم مدارس سما و حراست ، طبقه سوم وچهارم معاونت اداری و مالی و کلیه پرسنل ،  طبقه پنجم روابط عمومی و طبقه ششم وهفتم در اختیار حوزه ریاست می باشد به بهره برداری رسیده .

 

 

 

 

 

 

ساختمان مسجد با زیر بنای 3000 متر مربع در سه طبقه در دست طراحی و اقدام می باشد .
مجموعا  پنج هکتار محوطه سازی در طول انجام پروژه های فوق صورت گرفته  که هم اکنون محوطه سازی فاز 9 دانشگاه به مساحت 4 هکتار در حال انجام می باشد .
سالن ورزشی 1500 نفره نیز در زمین فاز 9 دانشگاه در حال طراحی  واقدام  می باشد

با توجه به افزایش روز افزون دانشجو در مراکز تابعه و به تبع آن نیاز به فضاهای جدید آموزشی شده است  حوزه معاونت عمرانی تلاش خود را در جهت ساخت ساختمانهای آموزشی در مراکزتابع نیز صورت داده است در همین راستا مراکز پارسیان  حاجی آباد ، رودان و میناب به شرح  زیر پیشرفت کار داشته اند .

 

 

نورپردازی و نصب المان میدان دانشگاه :

برابر با توافق انجام شده با شهرداری منطقه یک، یک نماد و المان به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس پس از طراحی، با هماهنگی ارگانهای زیربط مدیریت شهری بندرعباس در محل تقاطع خیابان دانشگاه و بلوار پردیس نصب و نورپردازی آن نیز با توجه به رعایت مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان به وسیله صفحات خورشیدی انجام پذیرفت.

 

 

 

 

ساختمان چند منظوره دانشگاه در فاز 9

این ساختمان با زیربنای حدودی 590 متر مربع و در دو طبقه احداث گردیده است که دسترسی به این ساختمان از محمدوده داخلی فاز 9  دانشگاه می باشد. طبقات ساختمان به این ترتیب می باشند.

طبقه همکف ساختمان دارای یک پست و 5  واحد اداری  می باشد.

طبقه اول ساختمان دارای 5  واحد اداری متشکل از قسمت ریاست و مسئول دفتر ریاست و سایر فضاهای اداری  می باشدکه دسترسی عمودی آن از طریق 1  دستگاه پله واقع در ضلع شرقی ساختمان امکان پذیر است.

 

 

سردرب ورودی دانشگاه :

این سردرب در دو طبقه با زیر بنای حدودا 220 مترمربع در برگیرنده کابینهای ورودی خواهران و برادران، حراست و نگهبانی خواهران و برادران و محل استراحت کارکنان می باشد. لازم به ذکر است که طرح اولیه ساختمان سردرب که در مسابقه اتخاب گردیده بود با اعمال تغییراتی توسط حوزه معاونت عمرانی در کوتاه ترین زمان ممکن (2 ماه) اجرا گردیده است.

 

اجرای خط انتقال فاضلاب مسجد و مجموعه فرهنگی:

این پژوره در برگیرنده حفاری و لوله گذاری فاضلاب شبکه داخلی سرویسهای بهداشتی ساختمان فرهنگی و مسجد جدید الاحداث دانشگاه می باشد ذکر است که سیستم فاضلاب جدیدی احداث شده ارتباط سیستم فاضلاب دانشگاه با سیستم فاضلاب شهری میسر نموده است.